Palomar Max G (IPL lazer)

Palomar Max G (IPL lazer)

Max G, yüzde oluşan telenjektezi, rozase gibi sonradan gelişen damarsal bozuklukların tedavisinde çok başarılı bir IPL sistemidir.

 

Avantajları:

  • Max G kısa atım sürelerinde %30 daha fazla pik enerjisi iletimi sağlar.
  • Max G Dynamic Spectrum Shifting ve çift band filtreleri eşsiz kombinasyonu sunar
  • Damar çaplarına en yakın atım büyüklükleri, pulsed dye lazerine göre üstünlük sağlar.

 

1. MAX G İLE DAMARSAL LEZYON TEDAVİLERİ

Max G hemanjiom, porto şarabı lekesi gibi doğumsal damar lezyonlarının dışında yüzde oluşan telenjektezi, rozase gibi sonradan gelişen damarsal bozuklukların tedavisinde çok başarılı bir IPL sistemidir.

 

Max G ile Damarsal Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır ?

Lezyonun büyüklüğü ve genişliğine göre 1-4 seans uygulanır. Örneğin yüzde yer alan birkaç mm lik bir kılcal damar bozukluğu tek seansta tedavi edilebilirken tüm yüz yarısını kaplayan bir damarsal lezyonları 4 seansta ortadan kaldırılabimektedir. Seans araları minimum 7 gündür.

 

Max G ile Damarsal Lezyon Tedavisi İşlem Ağrılımıdır ? Anestezi Gereklimi ?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Geniş lezyonlar için anestezik kremler uygulama için çoğu zaman yeterlidir. Çocuklarda geniş lezyonların tedavisinde sedasyon uygulanması hastanın konforu ve pisikolojisi için daha uygundur.

 

Max G ile Damarsal Lezyon Tedavisi Sonrası Süreç Nasıldır ?

Uygulama bölgesinde işlemden hemen sonra hafif ödem kızarıklık artışı ve yanma hissi gözlenir.

Bu bulguları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yüze soğuk uygulama yapılır.( Yaklaşık 30-35 Dakika) Sonrasında cilde nemlendirici ve cildi koruyucu güneş kremi sürülür. Uygulama alanında, deride pullanma görülebilir. Bunlar birkaç gün içerisinde genellikle kendiliğinden dökülür.

 

2. MAX G İLE PİGMENTE LEZYON TEDAVİSİ

Max G ile yaşlanma ve güneş hasarına bağlı el ve yüzde gelişen kahve rengi lekelerin etkin bir şekilde ortadan kaldırılması mümkündür.

 

Max G ile Pigmente Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır ?

Lezyonların yaygınlığına ve genişliğine göre 2-3 seans uygulanır. Uygulama süresi 15-30 dakikadır seans araları 10-15 Gündür.

 

Max G ile Pigmente Lezyon Tedavisi İşlem Ağrılı mıdır ? Anestezi Gerekli mi ?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Geniş lezyonlar için anestezik kremler uygulama için çoğu zaman yeterlidir.

 

Max G ile Pigmente Lezyon Tedavisi Sonrası Süreç Nasıldır ?

Uygulama bölgesinde işlemden hemen sonra hafif ödem kızarıklık artışı ve yanma hissi gözlenir. Küçük lezyonlar için işlem sonrası bir uygulamaya gerek yoktur.

 

Geniş ve yaygın lezyonlarda bu bulguları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yüze soğuk uygulama yapılır.( Yaklaşık 30-35 Dakika) Sonrasında cilde nemlendirici ve cildi koruyucu güneş kremi sürülür. Uygulama alanında, deride pullanma görülebilir. Bunlar birkaç gün içerisinde genellikle kendiliğinden dökülür.