Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Işık dolgusu diğer dolgulardan farklı mıdır?

Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli özelliği çapraz bağ içermeyen hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmasıdır. Cildin zamanla kaybettiği gerekli maddeleri geri verir aynı zamanda cildin onaran, elastikiyetini sağlayan ve sıkılaştıran kollajen ve elastin gibi hücreleri uyarılır.

Işık dolgusu ne amaçla yapılır?

Hyaluronik asit vücutta üretilen ve deriye nem ve esneklik veren yapıtaşıdır ve yaşla birlikte üretimi azalır. Bunun sonucu ciltte kuruluk, mat görünüm ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bunun için cilde dışarıdan enjekte edilen hyalüronik asit verilmelidir. Işık dolgusu ile deride cilt altı doğrudan verilen hiyaluronik asit sayesinde derinin kalitesini artmakta, nemli, aydınlık ve parlak bir görünüm yaratan, aynı zamanda cildin toparlanmasını sağlanmaktadır.

Işık dolgusu ne zaman etkili olur?

Işık dolgusunun etkisi hyaluronik asitin su tutucu özelliğinden dolayı etkisi 1 hafta sonra ortaya çıkar. Yüzde aydınlanma ve toparlanma gerçekleşir. Işık dolgusu 1 ay aralıklarla 3 kere yapılırsa çok daha iyi sonuç alınır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el üzeri en sık uygulama yapılan alanlardır.

Işık dolgusunun etkisi ne kadar süre devam etmektedir?

Işık dolgusu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülse de 1 hafta sonra etkisi daha iyi ortaya çıkar. Yüzde aydınlanma ve toparlanma gerçekleşir. Işık dolgusu 1 ay aralıklarla 3 kere yapılırsa çok daha iyi sonuç alınır. Yaklaşık 1 sene kadar kalıcılığı bulunmaktadır. Tekrar edilen uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Işık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 1 yıl civarındadır. Ancak bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar edilen uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

KOLlAJEN AŞISI NEDİR?

Kollajen vücut dokusunun sağlığını belirleyen en önemli proteindir. Ciltte bulunan proteinin %70-75’ini, toplamda ise vücudun %25-30’unu kolajen oluşturur. Kollajen kaybına uğramış cilt, nemini muhafaza edemez ve kurur. Kırışıklıklar derinleşmeye başlar. Cilt yaşlı bir görünüme bürünür.

Kollajen aşısı ya da kolajen yüz germe tip 1 kolajenin cildin altına 1-3 cm aralıklarla enjekte edilmesidir. Cildin durumuna göre 2-4 hafta ara ile 4 seans uygulanır. Uygulama alanına anestezik krem sürülür ve 3o dakika beklenir. Sonrasında cildin 2 mm kadar altı olan dermal tabaka içine altına 1-3 cm aralıklarla uygulanır. Uygulama sonrası masaj ile yayılması sağlanır. Antibakteriyel krem ve güneş koruyucu sürülerek işlem sonlandırılır.

KOLlAJEN TERAPİ KULLANIM ALANLARI

  • Cilt onarımı, yenilenmesi ve doğal güzelliğin tekrar kazandırılmasında
  • El ve bilek üzerindeki kırışıkların açılmasında
  • Boyun ve dekoltede zamanla oluşan derin izlerin giderilmesinde
  • Yanak, çene hattı, alın ve göz çevresinde oluşan yer çekimine bağlı düşüklüklerin toparlanmasında