Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı bölgesi bazen genetik çoğunlukla da yaşla birlikte deri altı yağ ile bağ dokusu kaybı ve kemik yapının erimesi sonucu oluşan çukurcuklanma sonucu oluşur. Bunun yanında uykusuzluk, kötü beslenme, stres, kilo kaybı bu durumu daha da hızlandırmaktadır. 

Göz altı çevresinde oluşan bu boşluk , morluk ve kırışıklıklar kişinin yorgun, mutsuz, uykusuz, yaşlı görünmesine neden olur.

Gözaltı bölgesine de tıpkı nazolabial çizgiler, çene, elmacık alanlarındaki gibi dolgu uygulamaları yapılabilmekle birlikte bu bölgenin hassas olması, derisinin ince olması, hemen morarmaya ve şişmeye yatkın olması, dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama çok başarılı olamıyordu. Fakat mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir işlem olan ışık dolgusu ile cilde ışığı yansıtma kapasitesini tekrar kazandırılabilmektedir. Bu işlemde kullanılan dolgu hyaluronik asit ve multivitaminlerden oluşan bir komplekstir.

Kimlere yapılır?

*Göz altında çökme

*Göz altında morluk ve kahverengi halka oluşumu

*Göz altında kırışıklık

Dolgu içeriğindeki hyalüronik asit, o bölgedeki çökmeleri düzeltirken, multivitaminler hücre boyutunda iyileşme sağlayarak deri kalitesini artırıyor.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

 Yanak üzerindeki bir noktadan kanül denilen ucu künt bir iğne yardımıyla girildiği için morarma ve şişlik olmaz. Dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. İşlem 10-15 dk sürmektedir.

Işık dolgusu ne zaman etkili olur?

Işık dolgusu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülür. Kızarıklık ve morarma olmadığı için hasta işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir. Yaklaşık 1 sene kadar kalıcılığı bulunmaktadır.