Blog

Gözaltı Işık Dolgusu
06.03.2024

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı torbası ya da bu bölgedeki morluklar kişileri olduklarından daha yaşlı görünmelerine neden olmaktadır. Bu sorun hem yaşam kalitesini düşürmekte hem de estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu tekniği ile bu problem basitçe tek seferde giderilebilmektedir.

Başta genetik yatkınlık olmak üzere, uykusuz kalma, bilgisayar başında fala vakit geçirme, sigara ve alkol kullanımı, bazı böbrek rahatsızlıkları, aşırı güneşe maruz kalma gibi nedenlerle gözaltı torbaları oluşabilmektedir. Bundan farklı olarak, gözaltı bölgesindeki derinin oldukça ince olduğu, kollajen kalitesinin yetersiz olduğu hastalarda yaştan bağımsız olarak bu bölgede morluk yakınması görülebilmektedir.

İlerleyen yaşla birlikte yüzün kemik yapısında ortaya çıkan zayıflama gözaltı torbalarının daha belirgin hale gelmesine yol açmaktadır. Bu sorunun neredeyse basit ve etkili çözümü ise gözaltı ışık dolgusu olmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Hızlı ve basit bir uygulama olan ışık dolgusu diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak çok teknik bir uygulamadır. Bu bölge anatomisinin çok iyi bilinmesi şarttır. Vücudumuzun bağ dokusunun ana elementi olan hyaluronik asit ışık dolgusunda kullanılan dolgunun ana maddesidir. Buna ek olarak cildimizdeki en önemli protein olan kollajenin sentezinde gerekli vitaminler ışık dolgusunun yapısında yer almaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması, yüze uygulanan birçok dolgu yönteminden biridir. Bu yöntemi, farklı kılan yön ise dolgunun deri içerisine değil doğrudan geri çekilmiş kemik üzerine yapılmasıdır. Kollajen ve elastik lifler, cildimizin yapısında hali hazırda bulunan maddelerdir. Zaman içerisinde çeşitli durumlara bağlı olarak vücutta yıpranmalar meydana gelmekte ve kollajen ile elastik gibi liflerin azaldığı gözlemlenmektedir. Gözaltı yüz bölgesindeki en hassas nokta olması dolayısıyla bu yıpranmalardan en fazla etkilenen bölgelerden biri olmaktadır.

Gözaltı Şişliklerinin Işık Dolgusu ile Tedavisi

Genel olarak genetik nedenler ile ortaya çıkan gözaltı torbaları, günlük yaşamda karşı karşıya kalınan birçok durum ile birlikte tetiklenir duruma gelir. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması ise bu dertten yakınan bireyler için kurtarıcı niteliğindedir.

Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı ve etkisi kişinin cilt yapısına, genetik özelliklerine ve yaşam tarzına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Uygulama sonrasında hemen eskisine göre her koşulda daha iyi bir görünüme sahip olmaktadır. Ayrıca gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar uygulama süresi dolduktan sonra da dolguyu yenileyebilmekte, her yenileme esnasında da daha fazla kalıcılık elde etmektedirler.

Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası

Uygulama yapılan bölgede herhangi bir morarma, şişlik olmamakla beraber oluşan ufak çaplı renk değişiklikleri de kısa sürede geçmektedir. Uygulama etkisini yine aynı şekilde kısa sürede göstermektedir. Yani bireyler, bu uygulama sonrasında günlük yaşamlarına ara vermeden devam edebilmektedirler.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

İzmir’de gözaltı ışık dolgusu işleminin maliyeti; kullanılan malzeme türüne ve miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu ücreti, genel olarak yapılabilecek diğer kombin işlemlere, kişinin gözaltı ışık dolgusunda ikinci bir seans istemesine ve tabi ki uygulanacak bölge sayısında göre artabilmektedir. Bu nedenle siz de İzmir gözaltı ışık dolgusu uygulayıcısı Dr. Burcu Demirdöver’le iletişime geçmeli ve ön muayene sonrasında gözaltı ışık dolgusu ücret talebinde bulunmalısınız.