Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

  Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İzmir

  Kişinin cilt tipine ve özelliklerine göre bazen lazer tedavisi yetersiz kalabilir. Bu durumda, cerrahi işlem istemeyen hastalarımız Ultherapy işlemi ile daha genç ve canlı cilt görünümüne kavuşabilmektedir. Yeni teknoloji ile yapılan estetik işlemler arasında olan Ultherapy, ultrason özelliğini kullanarak cildin farklı katmanlarına ısı ve ses dalgalarını yayabilir. Lazerle bile tedavisi mümkün olmayan sorunlar, Ultherapy ile etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Ulthera cihazı ile yapılan Ultherapy tedavisi, İzmir’deki kliniğimizde yapılmaktadır. Uz. Dr. Burcu Demirdöver tarafından yapılan Ultherapy işlemi hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Ultherapy Nedir?

  Ultherapy, ultrason teknolojisinden faydalanılarak yapılan, cildin dermis olarak bilinen alt tabakalarına ses ve ısı enerjisi gönderen yeni nesil bir estetik uygulamadır. Cildin daha gergin, estetik ve genç görünmesi için yapılan Ultherapy, cerrahi işlemi tercih etmeyen fakat lazer uygulamalarından da yeterli verimi alamayan hastalara yapılmaktadır. Ultherapy işleminin lazer ve diğer gençleştirme işlemlerinden farkı ise cildin 3 farklı katmanına da enerji gönderilmesidir. Özel başlıklara sahip olan Ulthera cihazı, her katmana uygun sıcaklık uygulayarak cilt kusurlarının ortadan kalkmasını ve sağlıklı cilt dokusunun oluşmasını sağlar.

  Ultherapy Nasıl Uygulanır?

  Ultherapy, Ulthera cihazının başlığının cilde temas ettirilmesi ve başlığın temas ettiği bölgeye ses dalgalarının verilmesi ile yapılır. Ses dalgaları, etki ettiği bölgede yüksek ısı enerjisi yaratarak kolajen üretiminin tetiklenmesine yardımcı olur. Uygulama esnasında mevcut kolajen lifleri sıkılaşır ve yaşlanmanın etkileri yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başlar. Ultherapy acısız denebilecek bir uygulamadır. İşlem esnasında hafif yanma ve batma hissi oluşabilir. Bu, dayanılmaz bir acı değildir fakat işlemden önce rahatlatması için hastaya ağrı kesici verilebilir.

  Ulthera Cihazının Kaç Farklı Başlığı Vardır?

  Ulthera cihazının en büyük özelliği, cildin 3 farklı katmanına farklı güçte ses dalgalarını uygulayabilmesidir. Ses dalgalarını, cildin 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklayan ses dalgaları ile cildin alt katmanlarındaki kolajen uyarılır. Cilt güçlü bir yenilenme ve iyileşme sürecine girer. Fakat doğru uygulama yapılması işlemin sorunsuz gerçekleşmesi için hayati öneme sahiptir. İzmir’deki kliniğimizde, Ulthera cihazı ile yapılan işlem, Uz. Dr. Burcu Demirdöver’in uzmanlığı ile sorunsuz şekilde tamamlanmaktadır.

  Ulthera Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  FDA onaylı, tamamen güvenilir bir işlem olduğu için, Ulthera işlemi vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmektedir. En çok yüz gençleştirme ve sıkılaştırma için tercih edilen Ultherapy, gerekli durumlarda kaşlar ve göz kapağı gibi hassas bölgelerde de uygulanabilmektedir. Ultherapy;

  • Yüz ovali
  • Çene altı
  • Boyun
  • Dekolte bölgesi
  • Kaş, alın ve çene bölgesindeki

  kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde en etkin sonuçları vermektedir. Bunun yanında, farklı başlıkları sayesinde tek uygulamada tüm yüzün gerginleştirilip, yenilenmesi de mümkün olabilmektedir.

  Ultherapy Etkisi Ne Zaman Görülür?

  Ultherapy uygulaması başladığı andan itibaren yenilenme etkisi başlar. Uyarılan kolajen lifleri, sıkılaşma etkisini seansın sonunda bile gösterebilmektedir. Fakat kolajen bağlarının uyarılması ve kolajen üretimi, uygulamadan sonra da uzun süre devam eder. Bu nedenle en iyi ve en belirgin etkiler uygulamadan bir süre sonra görülür. Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 3 – 6 ay arasında uygulamanın optimum etkileri belirgin bir şekilde kendini göstermeye başlar.

  Ultherapy İzmir

  Ultherapy, Ulthera cihazı ve üç farklı başlığı ile birlikte İzmir’deki kliniğimizde de yapılan bir uygulamadır. Günümüzün en etkili estetik işlemlerinden biri olan Ultherapy fiyatları ise İzmir’deki kliniğimizde her hastaya özel olarak belirlenmektedir. Hangi bölgeye yapıldığı ve tercih edilen seans sayısı Ultherapy fiyatlarını belirlemektedir. 2020 İzmir güncel Ultherapy fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’den randevunuzu alabilirsiniz.