Leke Tedavisi İzmir

  Leke Tedavisi İzmir

  Cilt lekeleri; güneş, sivilce, doğum gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak oluşabilmektedir. Baş edilmesi en zor cilt problemlerinden olan lekelerin tedavisinde ise günümüzde kullanılan en etkili yöntem lazer uygulamalarıdır. Harici uygulanan kremler, serumlar ve kimyasal peeling ilk başvurulan leke giderme yöntemleri olsa da genellikle kalıcı çözüm sağlamamaktadır. Bu nedenle cildin tam olarak yenilenmesine ve cildin rengini veren melanin pigmentinin parçalanmasına etki etmezler. Leke tedavisi için daha profesyonel çözümler arayanlar için yazımızda leke tedavisinde kullanılan yöntemler hakkında bilgi vereceğiz. İzmir’de leke tedavisi fiyatları ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgi almak için ise kliniğimizi arayabilir ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’den randevunuzu alabilirsiniz.

  Cilt Lekeleri Neden Olur?

  Cildin bazı bölgelerinde “melanin” pigmentlerinin aşırı birikmesi sonucu oluşan lekeler, her yaştan bireyin karşı karşıya kalabileceği bir cilt sorunudur. Cilt lekeleri, bazı insanlarda doğuştan olabileceği gibi güneş, akne, yaralanma gibi dış etkenlere bağlı olarak da gelişebilir.  Ayrıca yaşlılıkla birlikte çıkan açık kahverengi tonlu lekeler de ciltte en sık gördüğümüz leke türlerindendir. Genellikle sağlık sorunlarına yol açmayan lekeler, bulunduğu bölgede yarattığı rahatsız edici görünüm nedeniyle estetik kaygılara yol açmaktadır. Özellikle yüzdeki lekeler, vücudun en görünür yerinde olduğu için sosyal ilişkilerde özgüvensizliğe bile neden olabilmektedir.

  Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

  Günümüzde kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biri de lazerdir. Lazer ışınları, cildin farklı katmanlarına etki ederek lekeye neden olan melanin pigmentlerinin parçalanmasına yardımcı olur. Parçalanan bu pigmentler, bağışıklık sistemi yardımıyla vücuttan atılır ve işlem yapılan bölgede sağlıklı bir cilt görünümü oluşturur. Günümüzde uygulanan lazerlerin farklı türleri bulunmaktadır. Bazı lazerler doğrudan kusurlu bölgedeki melanin pigmentine etki ederek tedavi ederken bazıları da öncesinde yapılan peeling uygulamaları ile daha etkin sonuçlar vermektedir. Burada önemli olan doktorun, cilt kusurunun türüne ve yoğunluğuna göre belirleyeceği tedavi yöntemidir.

  Leke Tedavisinde Kullanılan Lazer Çeşitleri Nelerdir?

  Leke tedavisinde en çok tercih edilen lazer çeşitleri fraksiyonel CO2 lazer, Q – switch ND-YAG lazer ve thulium lazer olarak da bilinen Baby Face Beauty lazer uygulamalarıdır. Lazer ışınları, cildin üst katmanına dokunmadan lekeli bölgeye temas ettiği için lazer sonrasında oluşan hassasiyet de az olmaktadır.

  Kliniğimizde leke tedavisi lekenin tipi, boyutu, cilt tipi ve bulunduğu bölgeye göre Palomar Icon Laser ND-YAG başlığı ya da Palomar Icon Laser Max G başlığı ile tedavi edilmektedir.

  Hangi Cilt Lekelerinin Tedavisi Mümkündür?

  Cilt lekeleri, doğuştan olabileceği gibi dış etkenlere bağlı olarak, sonradan da oluşabilir. Cildin yüzeyinde yeni oluşmaya başlayan lekeler için harici uygulanan krem ve serumlar etkili olabilir. Fakat derin ve yerleşmiş lekelerin temizlenmesinde en etkili yöntem lazerdir. Lazerin bir diğer avantajı da neredeyse her tür cilt lekesini tedavi edebilmesidir. Kliniğimizde de lazer ile en çok tedavi ettiğimiz cilt lekeleri şu şekildedir:

  • Doğum lekeleri
  • Akne ve sivilce izleri
  • Güneş lekeleri
  • Yaşlılık lekeleri
  • Çillenme
  • Yaralanma sonrası oluşan lekeler
  • Doğum lekeleri
  • Melazma (gebelik sonrası ortaya çıkan lekeler)

  Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer ile leke tedavisi kolay uygulanan, etkili bir tedavi yöntemidir. Belirli aralıklarla cilde lazer ışınlarının verilmesi ve melanin yoğunluğu olan bölgede pigmentlerin ayrışması hedeflenir. Lazer uygulaması lekenin boyutuna göre yaklaşık 10 – 30 dakika sürer. Genellikle acısız bir uygulamadır. Dayanılmayacak bir acı değildir fakat hastanın rahat etmesi için genellikle anestezik krem uygulaması ile yapılır. Böylece işlem sırasında hissedilen acı en aza indirilir. Hasta, lazer uygulamasından sonra, hemen günlük hayatına dönebilir. Leke oluşumunu engellemek için seanslar devam ettiği sürece güneş kremi uygulamaya dikkat edilmelidir.

  Leke Tedavisi İzmir Fiyatları Nelerdir?

  Leke tedavisi, seanslar hâlinde yapılan bir tedavidir. Dolayısıyla seans sayısının doğrudan leke tedavisi fiyatlarını etkilediğini söyleyebiliriz. Bunun yanında lazer uygulaması yapılan bölge, lekenin yoğunluğu ve kullanılan lazer türü de leke tedavisi fiyatlarında belirleyicidir. İzmir’de leke tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’den randevunuzu almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi