Lazerle Varis Tedavisi İzmir

  Lazerle Varis Tedavisi İzmir

  Damarsal lezyon ve varis tedavisinde günümüzde kullanılan en etkili yöntemlerden biri de lazerdir. Lazer ışınları, cilt altında hafif hasar meydana getirir. Cilt altı dokusunun uyarılmasıyla ciltte başlayan onarım süreci, mevcut sorunların da giderilmesine yardımcı olur. Hem ağrı yapan hem de estetik açıdan rahatsız edici bulunan varislerin tedavisi bu teknikle kolay ve acısız şekilde yapılabilmektedir. İzmir’deki kliniğimizde de Palomar lazer cihazı ile yaptığımız damarsal lezyon ve varis tedavisi, kesi ve yara izi olmadan varis probleminden kurtulmanıza yardımcı olur. Lazer ile varis tedavisi uygulamaları ve lazer tedavisi ile ilgili tüm merak ettikleriniz için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Damarsal Lezyon ve Varis Nedir?

  Yüzeydeki kılcal damarların çatlaması ve ciltte hafif mor – kırmızı tonlu yollar oluşturmasına damarsal lezyon ve varis adı verilmektedir. Genişleyerek belirgin hâle gelen damarlar, ciltte kırmızı – mor renkli hatlar oluşturur. Bu hatların görünümü özellikle beyaz tenli kişilerde rahatsız edici bir görünüme yol açabilmektedir. Yarattığı estetik kaygı ile birlikte ağrı hissi de yaratan damarsal lezyon ve varisler için en etkili tedavi yöntemi ise günümüzde lazer olarak bilinmektedir.

  Damarsal Lezyon ve Varis Tedavisi Nasıl Olur?

  Geçmişte, damarsal lezyon ve varis tedavisinde cerrahi işlem kullanılmaktaydı. Ameliyatla varis tedavisinde iyileşme sürecinin uzun ve acılı olması; cerrahi işlemden her zaman beklenen etkinin alınmaması ise alternatif çözüm yollarını ortaya çıkardı. Lazerle tedavi edilebilen birçok cilt kusuru gibi varis ve damarsal lezyonların tedavisi de lazer ile yapılmaya başlandı. Bugün, varis tedavisinde en çok tercih edilen tekniklerden biri lazerdir. Özellikle Palomar lazer gibi güçlü ve özel lazer türlerinin bulunması damarsal lezyon ve varis tedavisinde lazere olan talebi artırmaktadır.

  Lazer ile Damarsal Lezyon ve Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer ile damarsal lezyon ve varis tedavisi hiçbir kesi ve yara izi olmadan yapılabilmektedir. Lazer ile cilde gönderilen ses ve ısı dalgaları, uygulama yapılan bölgede hafif hasara neden olur. Hasarın etkisiyle uyarılan cilt, kapsamlı bir yenilenme sürecine girer. Bu süreçte kolajen bağları uzayıp kısalarak daha esnek hâle gelir ve cilt sağlıklı bir form alarak yüzeydeki ve derindeki kusurları örtmeye başlar. Buna damarlarda meydana gelen lezyon yapıları ve varis görünümü de dahildir. Lazer ile varis tedavisi oldukça kolay uygulanır ve yaklaşık 30 dakika içerisinde sona erer. En büyük avantajlarından biri de hastanın işlemden sonra hemen günlük hayatına dönebilmesi ve cildin en fazla 3 gün içerisinde yenilenmiş olmasıdır.

  Lazer ile Varis Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

  İzmir’deki kliniğimizde Palomar lazer ile varis tedavisi yaptığımız hastaların en çok sorduğu sorulardan biri de budur. Fakat bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Varis, yoğunluğu, cilt tipine ve özelliklerine göre değişebilen bir durumdur. Bu nedenle net bir seans sayısı söylenemese de ortalama 4 – 6 seans arası uygulama etkin tedavi için yeterlidir. Kılcal damarsal lezyonlar çoğu kez 1-2 seansta başarıyla tedavi edilebilmektedir.

  İzmir Lazer ile Varis Tedavisi

  Damarsal lezyon ve varis tedavisi, İzmir’deki kliniğimizde, diğer pek çok cilt sorunu gibi lazerle yapılabilen bir işlemdir. Günlük iş temposuna ve sosyal yaşamın yoğunluğuna uyum sağlayan bir işlem olduğu için varis tedavisinde Palomar lazerler kullanılmaktadır. Hastanın hızlı ve acısız bir şekilde en etkin sonuçları almasını sağlayan lazer uygulamasının fiyatları ise değişmektedir. Lazer tedavisi yapılacak bölgenin özellikleri ve seans sayısı, fiyatlarda belirleyicidir. İzmir lazer ile varis tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’den randevunuzu almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.