Epilasyon İzmir

  İzmir Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon İzmir, günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Kalıcı sonuç elde edilmesi, zaman ve para tasarrufu sağlaması, lazer epilasyona olan talebi her geçen gün artırmaktadır. Sanılanın aksine, uygulama oldukça güvenilirdir. İzmir’deki kliniğimizde de FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Derneği) onaylı cihazlarla yapılan lazer epilasyon, Uz. Dr. Burcu Demirdöver’in deneyimiyle sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. Uzman bir doktor kontrolünde yapıldığı sürece uygulamanın yan etkisi yok denecek kadar azdır. Yazımızda, epilasyon işlemi ve sonrası hakkındaki bilgilere yer vereceğiz. Merak ettiğiniz diğer konular ve randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  İzmir lazer epilasyon; epilasyon için özel olarak üretilen lazer cihazlarıyla istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir. Cildin üst yüzeyine uygulanan lazer ışınları, kıl foliküllerinde bulunan melanin hücrelerini hedef alır. Böylece kıl köklerini yakıp tahrip ederek kılların dökülmesini ve yeni kıl oluşumunun engellenmesini sağlar. Etkili olabilmesi için seanslar hâlinde düzenli olarak uygulanması gerekir. Tamamen kıllardan kurtulmak biraz zaman alsa da sağladığı kalıcı etki sayesinde rahatlık sağlayan bir uygulamadır.

  Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı sonuçlar vermesidir. Özellikle aşırı tüylenme sorunuyla karşı karşıya olan kişilerin ağda, jilet vb. diğer işlemlere harcadığı zaman ve para kaybını büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Genital bölge, yüz, kol altı ve bacaklar başta olmak üzere vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabilmektedir. Günümüzde, sadece kadınlar değil erkekler de lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  Lazer epilasyon, epilasyona özel geliştirilen lazer cihazları ile yapılmaktadır. Derinin alt katmanlarına lazer ışınlarını gönderen bu cihazlar, dalga boylarına göre 3 çeşide ayrılmaktadır.

  Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boyuna sahiptir. Doğrudan kıl folikülüne etki ettiği için en etkin sonuç veren lazerdir. Ayrıca sahip olduğu soğuk buhar sistemi sayesinde epilasyon yapılan bölgenin hissizleşmesini ve işlem sırasında hastanın da rahat etmesini sağlar. Günümüzde en çok kullanılan epilasyon lazeridir.

  Diyot Lazer: 810 nm dalga boyuna sahiptir. Alexandrite lazerin alternatifi olarak bilinen diyot lazer, derinin alt katmanlarına etki eder. Çok ince ve açık renkli tüylerin Alexandrite lazer ile yok edilemediği durumlarda daha çok tercih edilmektedir.

  ND – Yağ Lazer: 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Asıl işlevi cilt lekelerinin giderilmesi olan bu lazer, doktorun gerekli gördüğü durumlarda epilasyon amacıyla da kullanılabilmektedir. Özellikle yanık riski daha az olduğu için aşırı hassas ciltlerde tercih ettiğimiz bir lazer türüdür.

  IPL (Intense pulsed light): Yoğunlaştırılmış ışık atımı anlamında gelmektedir. Lazer cihazlarında olduğu gibi ışığın tek bir dalga boyunu değil bir dalga aralığını (400-1200 nm) kullanan cihazlarıdır. IPL ile özellikle ince sarı tüylerde oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır.

  Lazer Epilasyon İzmir Kaç Seansta Tamamlanır?

  Kıl boylarının farklı olması nedeniyle lazer epilasyon işlemi, tek seansta tüm kıl foliküllerine ulaşamayabilir. Bu nedenle, en verimli sonuçları alabilmek için, işlemin tekrar edilmesi şarttır. Fakat bu süre, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ten rengi, tüylerin yoğunluğu ve inceliği tedavinin süresini belirler. Ayrıca lazer uygulanan bölge de epilasyonun süresinde belirleyicidir. Koltuk altı ve genital bölgedeki kıllar için genelde 4 – 6 seans yeterlidir. Vücuttaki diğer kıllar için bu süre 6 – 8 haftaya uzayabilir. Seans süresi en uzun olan bölge ise yüzdür. Hastalarımız genellikle 8 – 12 seans arasında yüzdeki kıllardan kalıcı olarak kurtulabilmektedir.

  Lazer Epilasyondan Sonra Kıllar Yeniden Çıkar mı?

  Lazer uygulaması %80 – 90 oranında kalıcı bir uygulamadır. Lazer epilasyonun kalıcılığında, uygulama yapan uzmanın deneyimi de çok önemlidir. Lazer epilasyon mutlaka uzman dermatologların kontrolünde yapılmalı ve kişiye uygun seans sayısı doktor tarafından belirlenmektedir. Doğru belirlenmiş doz ve seans sayısı, uygulamanın kalıcılığını ve etkinliğini artırmaktadır. Eğer İzmir’de lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Uz. Dr. Burcu Demirdöver’in deneyimine güvenebilir ve hemen kliniğimizden randevunuzu alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Lazer epilasyon öncesinde cildi işleme hazırlamak önemlidir. Bunun için öncelikle cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmak gereklidir. Lazer epilasyondan önce;

  • Peeling ve kese gibi deriyi soyan ve kurutan işlemlere ara vermek gerekir.
  • Ağda, kılı kökünden alacağı için jilet kullanmak ve kıl köklerinin belirgin kalmasını sağlamak önemlidir.
  • Cildin zarar görmemesi için lazer epilasyondan önce enfeksiyon, sivilce ve akne gibi problemlerin tedavi edilmiş olması gerekir.

  Lazer epilasyon sonrasında ise ciltte hafif gerginlik, kuruluk ve kızarıklıklar görülebilir. Cildi dinlendirmek ve rahatlatmak için soğuk kompress önerilmektedir. Lazer epilasyon, sanılanın aksine yaz aylarında da yapılabilir. Fakat cildin lekelenmesini engellemek için epilasyondan sonra güneş kremi uygulamaya özen göstermek gerekmektedir.

  İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları Nelerdir?

  İzmir’de farklı fiyatlarla lazer epilasyon yapan birçok merkez ve klinik bulunmaktadır. Bu konuda seçeneğiniz çok olsa da doktor kontrolünde işlemin yapıldığı klinikleri tercih etmeniz daha kalıcı ve güvenilir sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. İzmir lazer epilasyon işleminde güvenilir adreslerden biri de Uz. Dr. Burcu Demirdöver’in kliniğidir. Kliniğimizde, lazer epilasyon fiyatları; uygulama yapılan bölgeye ve kişinin cilt tipine göre değişkenlik göstermektedir. İzmir lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.