İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma İzmir

  İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma İzmir

  Estetik operasyonlarda cerrahi işlem dönemi neredeyse kapandı diyebiliriz. Ameliyatsız gerçekleştirilen estetik işlemlerde iyileşme süreci oldukça kısa ve işlem neredeyse acısız olmaktadır. Kliniğimizde, Endymed cihazı ile uygulanan radyofrekans işlemlerinde, farklı başlıklarla iğnesiz olarak da uygulama yapılabilmektedir. İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma işlemi, Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlanan ve radyofrekans uygulamaları arasında yeni nesil teknolojisiyle ön plana çıkan bir işlemdir. İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma işlemi hakkında bilgi almak için İzmir’deki kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Uz. Dr. Burcu Demirdöver tarafından yapılan iğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma işlemi sayesinde daha genç ve esnek bir cilde sahip olabilirsiniz.

  İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma Nedir?

  İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma, Endymed cihazı ile yapılan yeni nesil bir radyofrekans uygulamasıdır. Normalde mikron iğnelerle yapılan radyofrekans uygulaması, Endymed’in özel başlıkları sayesinde iğnesiz bir şekilde yapılabilmektedir. Uygulama ile cilt sıkılaştırma ve yenileme işlemi yapılabilmektedir. Ciltteki kolajen üretiminin artmasını destekleyen, böylece cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlayan uygulama, vücudun neredeyse tüm bölgelerine yapılabilmektedir. En etkili sonuçlar, özellikle boyun, gıdı ve yanak bölgesinde alınmaktadır.

  Radyofrekans ile Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

  Radyofrekans ile cilt sıkılaştırma işlemiyle amaçlanan; ciltteki kolajen üretimini artırmaktadır. Yaşlanmayla beraber cildin kolajen bağları gevşemeye ve cilt altı dokularında kolajen üretimi azalmaya başlar. Cildin gergin ve genç yapıda olmasıyla doğrudan alakalı olan kolajen bağlar, cildin hafif hasar görmesi durumunda yeniden hareketlenir. Radyofrekans uygulamasının mantığı da buna dayanmaktadır. Cildin alt katmanlarına iletilen radyofrekans dalgaları, cilt dokularına ısı ile hafif hasarlar vererek iyileşme sürecinde cildin yeni üretilen kollajen ile yenilenmesine yardımcı olur.

  İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma İşlemi Güvenilir midir?

  Estetik işlemler, sanılanın aksine doğru doz ve yöntemle uygulandığı takdirde güvenli uygulamalardır. İğnesiz başlık ile yapılan cilt sıkılaştırma işlemi de yan etkisi olmayan, güvenilir bir uygulamadır. İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma işleminde kullanılan Endymed 3DEEP RF aracı, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylıdır. Özel başlıkları sayesinde her cilt tipine ve rengine farklı uygulamaların yapılması, işlemin yaratabileceği alerji riskini de en aza indirmektedir.

  Kimler İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma İşlemi Yaptırabilir?

  İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırma, 18 yaşını geçmiş neredeyse her bireye yapılabilmektedir. Kronik rahatsızlıklar ve cilt enfeksiyonu söz konusu olmadığı sürece kadın – erkek fark etmeksizin cilt sıkılaştırma işlemi yapılabilir. İşlemin temel amacı estetik olduğu için cilt sıkılaştırma, kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle 30 yaşından sonra oluşan kırışıklıklar estetik operasyonlara olan talebi artırmaktadır. Fakat gerek görüldüğü takdirde uygulama daha erken dönemde yapılabilir ve yaşlanmanın ciltteki etkilerine karşı önlem alınabilir.

  İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırmanın Avantajları Nelerdir?

  İğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırmanın en büyük avantajı acı hissini neredeyse sıfıra indirmesidir. Diğer radyofrekans uygulamalarına göre daha kalıcı olan iğnesiz başlık ile cilt sıkılaştırmanın etkileri de daha hızlı gözlenebilmektedir. Ayrıca Endymed 3DEEP RF ile kişiye özel ayarlanabilen başlıklar, işlemden en verimli etkinin alınmasını da sağlamaktadır.

  İğnesiz Başlık ile Cilt Sıkılaştırma Fiyatları İzmir

  Cilt sıkılaştırma işlemi iğnesiz başlıklarla, İzmir’deki kliniğimizde uygulanmaktadır. Uz. Dr. Burcu Demirdöver tarafından, acısız ve etkili bir tedavi için önerilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yeni nesil teknoloji kullanılan bu özel başlıklarla yapılan uygulamanın fiyatı ise her hastamız için farklıdır. Çünkü uygulama yapılan bölgenin özelliği, kaç bölgeye işlem uygulanacağı ve işlemin kaç seans tekrar edileceği cilt sıkılaştırma fiyatlarını belirlemektedir. İzmir’de cilt sıkılaştırma fiyatları ve iğnesiz başlık ile yapılan uygulamanın detayları için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.