Cilt Yenileme İzmir

  Cilt Yenileme İzmir

  Biz yıllara meydan okurken cildimizin ve vücudumuzun da bunu yansıtmasını isteriz. Yaşlanmayla birlikte cildin kolajen üretimi azalır. Cildin elastik ve gergin yapısı yerini sarkmalara ve kırışıklıklara bırakır. Oysa yıllara meydan okurken cildimizin de aynı enerjiyi ve gücü yansıtmasını isteriz. Günümüzde birçok farklı teknikle yapılan cilt yenileme işlemleri, bu isteği gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır. Cildin hasarlı üst katmanını yenileyerek, kolajen üretimini artıran cilt yenileme işlemleri, kişinin olduğundan genç görünmesine ve yaşlanmanın etkilerine erkenden meydan okumasına yardımcı olmaktadır. Yazımızda, cildi yenileyen ve güçlendiren lazer uygulamaları ve diğer cilt yenileme teknikleri hakkında bilgileri bulabileceksiniz. Cilt yenileme sürecinde size uygun tedaviyi belirlemek ve bir uzman yardımıyla İzmir’de cilt yenileme tedavisi görmek içinse Uz. Dr. Burcu Demirdöver’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Cilt Yenilemede Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  Günümüzün ilerleyen teknolojisi sayesinde cilt kusurları, ameliyatsız bir şekilde kolayca giderilebilmektedir. Cildinin esnek dokusunu korumak ve kırışıklıklarla erken yaşta mücadele etmek isteyenler için farklı cilt yenileme teknikleri bulunmaktadır. Bir kısmı yalnızca peeling uygulamalarından oluşan, bir kısmı ise kombine tedavileri içeren cilt yenileme teknikleri, her hastanın cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak belirlenir. Uzman bir doktor kontrolünde yapıldığı sürece yan etkisi oldukça az olan bu uygulamalar, genellikle seanslar hâlinde uygulanır ve etkisini uzun süre gösterir. En çok tercih edilen ve en etkili cilt yenileme işlemleri şu şekildedir:

  • Dermabrazyon – mikrodermabrazyon
  • Kimyasal peeling
  • Bitkisel peeling
  • Lazer tedavisi (Palomar Icon Laser, Max G, Max IR)
  • ENDYMED 3 DEEP RF Altın iğne Radyofrekans
  • PRP (Plateletten Zengin Plazma)

  En Etkili Cilt Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

  Yukarıda belirttiğimiz cilt yenileme tekniklerinin hepsi etkinliği kanıtlanmış, FDA onaylı işlemlerdir. Fakat her hastada yaşlanmayla birlikte görülen cilt kusurunun türü ve derecesi farklıdır. Bu nedenle her hasta için ideal tedavi de değişmektedir. Hafif dereceli cilt kusurlarının ve yüzeydeki lekelerin tedavisi için peeling en iyi çözümken; derin izlerin, kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisi için en iyi yöntem lazer ve PRP (Plateletten Zengin Plazma) uygulamaları olabilir.

  Uzman kontrolünün, bu noktada hayati önem taşımasının sebebi de budur. Cilt yenileme işleminden önce yapılan dermatolojik muayene, sizin için en doğru cilt yenileme yönteminin seçilmesine yardımcı olur

  Cilt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Cilt yenileme işleminde kullanılan her yöntem, farklı cihaz ve tekniklerle uygulanır. Fakat cilt yenileme amacıyla yapılan işlemlerin neredeyse hepsi lokal anestezi ile 20 – 30 dakika içerisinde tamamlanır ve hasta işlemden sonra hemen günlük hayatına dönebilir. Cilt yenileme amacıyla yapılan işlemlerden sonra güneş kremi kullanılması da önemlidir. Uygulamalar esnasında cilt hassaslaştığı için yeni leke oluşumuna daha eğilimli hale gelir. Düzenli güneş kremi kullanımı, doğru nemlendirme ve bakımla cilt hem olumsuz yan etkilerden korunmuş hem de bakımla güçlenmiş olur.

  Cilt Yenileme Tedavisi Kalıcı mıdır?

  Cilt yenileme tedavilerinin etkisi kalıcı değildir. Yaşlandıkça cilt de eskimeye devam ettiği için cilt yenileme tedavisi var olan kusurları giderip, yeni kırışıklık ve sarkmaların oluşumunu geciktirir. Fakat sürekli etki için uygulamanın tekrar edilmesi gerekir. Doğru doz ve teknikle uygulandığı zaman gençleştirme etkisi yaklaşık 1,5 – 2 yıl boyunca devam eder. Etki geçtiği anda cilt yenileme tedavisi tekrar edilebilir ve cildin genç görünümü korunabilir.

  Cilt Yenileme Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

  Cilt yenileme tedavisi, 18 yaşından itibaren sağlıklı olan her bireye yapılabilmektedir. Yalnızca cilt enfeksiyonları, gebelik, hamilelik ve kanser gibi ciddi rahatsızlıkların varlığında cilt yenileme tedavisi tavsiye edilmez. Cilt yenileme için en uygun zamanı ise hastanın cilt tipi ve ihtiyaçları belirler. Genellikle 30 yaşından sonra cilt deforme olmaya başladığı için cilt yenileme işlemi bu yaşlardan itibaren tercih edilmektedir.

  İzmir’de Cilt Yenileme Tedavisi Fiyatları Nedir?

  Cilt yenileme amacıyla uygulanan işlemler İzmir’deki kliniğimizde de steril ve güvenilir bir ortamda yapılmaktadır. Uz. Dr. Burcu Demirdöver uzmanlığıyla yapılan tedavi yöntemlerinin fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Hem tedavinin kendi fiyatları değişmekte hem de uygulama yapılan bölge ve seans sayısına göre cilt yenileme fiyatları belirlenmektedir. Cilt yenileme güncel fiyatlarımızı öğrenmek için İzmir’deki kliniğimize ulaşabilir ve randevunuzu alabilirsiniz.