Cilt Bakımı İzmir – AquaPeel

  İzmir Cilt Bakımı – AquaPeel

  Cilt bakımı İzmir, günlük bakım ve temizleme rutini dışında, cildin vitamin ve minerallerle beslenmesini sağlayan uygulamalardır. Özellikle son yıllarda teknolojik gelişmelerle desteklenen cilt bakımı uygulamaları, işlemin etkisinin 2 – 3 kat artmasını sağlar. Su ve vakumun gücünden faydalanan AquaPeel cilt bakımı da teknoloji ile desteklenen bu uygulamalar arasındadır. Cildin yüzeyini ve alt katmanlarını bir arada etkileyen ve derinlemesine temizlerken asitlerle yenilenmesini sağlayan AquaPeel uygulaması, kliniğimizde de uygulanmaktadır. İzmir’de AquaPeel cilt bakımı yaptığımız birçok hasta, işlemden hemen sonra cilt bakımının olumlu etkilerini hissettiklerini söylemiştir. Yazımızda, AquaPeel cilt bakımına dair detayları bulabileceksiniz. Randevu almak içinse İzmir’deki kliniğimizi arayabilir ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’e aklınızdakileri danışabilirsiniz.

  AquaPeel Nedir?

  Yeni yeni popülerleşmeye başlayan AquaPeel, suyun gücünden faydalanarak cilde ekstra bakım yapan ve yenilenme sağlayan bir işlemdir. Uygulama sırasında su basıncı ve vakumdan faydalanılır. Harici krem ve maske gibi uygulamalardan farklı olarak medikal yolla, özel cihazlarla yapılan bir uygulamadır. Ameliyat, acı ve ağrı hissi olmadan yapılan AquaPeel, bu işleme özel cihazların cilde temas ettirilmesi ile yapılır. Yaklaşık 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan uygulamanın olumlu etkileri ise hemen kendini göstermeye başlar.

  AquaPeel ile Hangi Cilt Kusurları Giderilebilir?

  AquaPeel, doğrudan cilt kusurlarını gideren, estetik bir işlem değildir. Fakat işlemin olumlu yan etkileri, cildin daha pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. AquaPeel; ciltteki gözeneklerin açılmasını, sivilceye neden olan siyah noktaların temizlenmesini ve hafif kırışıklıkların düzeltilmesini sağlar. Teknolojinin gücünden faydalanan bir cilt bakımı uygulaması olduğu için harici krem ve serumlara göre kapsamlı ve daha etkili sonuçlar vermektedir.

  AquaPeel ile asıl hedeflenen; kirleri ve sivilce oluşumunu tetikleyen kalıntıları cilt yüzeyinden temizlemektir. İşlem sırasında uygulanan vakum, cildin alt katmanlarında bulunan kirlere bile ulaşarak derinlemesine temizlik sağlar.

  AquaPeel Cilt Bakımı İzmir Nasıl Yapılır?

  AquaPeel cilt bakımı, 3 aşamadan oluşan, kapsamlı bir bakım sürecidir.

  1. Aşama – Derinlemesine Temizleme: AquaPeel cilt bakımı, derinlemesine temizleme ile başlar. Düşük dozlarda uygulanan AHA yani Alfa Hidroksit Asit ile gözeneklerin derinlerine inilir ve cilt tüm kirlerinden arındırılır.
  2. Aşama – Ekstraksiyon: İkinci evrede, cilt kusurları giderilmeye başlanır. Cilde düşük oranda salisilik asit verilerek cilt yüzeyindeki bakteri ve parazitlerin temizlenmesi, cildin daha yumuşak ve esnek bir yapıya kavuşması sağlanır.
  3. Aşama – Hidrasyon ve Besleme: AquaPeel cilt bakımının son evresinde ise cilt yoğun bir şekilde beslenir ve yenilenir. Vakumla birlikte uygulanan suyun gücü ve etkisi bu aşamada kendini belli eder. Cilde bu aşamada da hafif miktarda salisilik asit uygulanır ve alt katmanların da güçlenmesi sağlanır.

  AquaPeel Kimlere Uygundur?

  AquaPeel, cildini yenilemek ve güçlendirmek isteyen herkese uygundur. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, her cilt tipine uygulama yapılabilir. Fakat ciltte aşırı hassasiyete ya da hasara yol açabilecek durumlarda öncelikle cilt kusurlarının giderilmesi gerekebilir. Bu durumlar;

  • Ciltte açık yara ya da yoğun enfeksiyonun olması
  • İltihaplı sivilce ve yoğun akne
  • Cildin üst katmanlarında dökülme ya da kurumalara neden olan cilt hastalıkları
  • Roaccutane vb. cildi kurutan ilaçların kullanılması olarak sıralanabilmektedir.

  Uygulama sırasında her aşama ortalama 5 – 10 dakika arasında tamamlanır. Hastanın cilt tipine ve özelliklerine göre bu süreler uzayabilir ya da kısalabilir.

  AquaPeel Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Cildi beslemek ve yenilemek amacıyla yapılan doğal işlemler arasında sayabileceğimiz AquaPeel, ciltte hassasiyete neden olabilir. Cilt bakımından sonra yenilenme sürecinde olan cilt lekelenmelere daha açık hâle gelir. Bu nedenle cilt bakımından sonra, yaz ya da kış fark etmeden, güneş kremi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca günlük cilt temizleme rutininizde yumuşak, köpük yapılı temizleyicileri tercih ederek nemlendirmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

  İzmir AquaPeel Fiyatları Nelerdir?

  AquaPeel, İzmir’deki kliniğimizde, bu işleme özel cihazlarla yaptığımız bir cilt bakımı uygulamasıdır. AquaPeel fiyatlarını belirlerken ise hastamızın cilt özelliklerini dikkate almaktayız. İzmir’deki AquaPeel 2022 fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; steril bir ortamda cilt bakımınızı yaptırmak için dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.