Çene Dolgusu

  Çene Dolgusu İzmir

  Çene Dolgusu Nedir?

  Çeneye daha belirgin bir görünüm kazandırmak için çenedeki gerginliğin ya da çıkıklığın giderilmesi amacıyla yüze uygulanmakta olan işleme çene estetiği denilmektedir. Çenenin çok daha belirgin bir hal alması için uygulanmakta olan işlem sırasında çene bölgesi ilk olarak uyuşturulur daha sora çeneye belirli miktarda dolgu enjekte edilir. Dolgu malzemesi olarak genellikle hyaluronik asit ve türevleri kullanılmaktadır.

  Çene Dolgusu İşlemi İzmir’de Nasıl Yapılır?

  Çene yapısının çok daha güzel bir görünüme sahip olması için yapılan çene dolgusu işleminde ilk olarak çene uyuşturulur. Daha sonra çenenin belirlenmiş bölgelerine enjektör ya da kanül ile dolgu malzemesi enjekte edilir. Çene dolgusu işlemi herhangi bir yan etki ya da risk durumu oluşturmamaktadır. Çene dolgusu işlemi yüz bölgesinde diğer bölgelere uygulanan işlemler ile benzerlik göstermektedir. Acısız ve ağrısız estetik bir çeneye sahip olmak isteyenler için oldukça kolay bir şekilde uygulanan çene dolgusu, Dr. Burcu Demirdöver tarafından oldukça başarılı bir şekilde yapılmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ancak bunlar günlük yaşamı etkileyecek kadar sıkıntılı değildir.

  Yüzdeki tek hareketli bölge olan çenedeki estetik görünümü sağlamak için çene ucu dolgu uygulaması yapılmaktadır. Tamamıyla estetik bir görünüm için çene dolgusu ile birlikte başka işlemlerin yapılması da mümkündür. Çene ucu dolgu işlemi oldukça acısız ve ağrısız bir şekilde yapıldığı için her geçen gün daha fazla talep edilmektedir. İşlem genel olarak çene yapısında bozukluk problemi yaşayanlar üzerinde ve yüzün doğal dengesinin bozulduğu durumlarda yapılmaktadır. Çene dolgusunu kırışıklıklardan dolayı yaptırmayı düşünüyorsanız çene botoksu yaptırmak sizin için çok daha uygun bir yöntem olacaktır. Çene dolgusu yapıldıktan sonra hasta direkt olarak gündelik hayatına dönebilmektedir.

  Son dönemde erkekler de kadınlar kadar bakımlarına önem vermektedir. Çene bölgesinde sorunu olan ya da estetiksel olarak çenesinden şikâyetçi olan erkekler de çene estetiği uygulamasını sıklıkla yaptırmaktadırlar.