Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Yüzeyi Yenileme

  Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Yüzeyi Yenileme

  Fraksiyonel radyofrekans olarak da bilinen altın iğne uygulaması; sarkma, sivilce ve akne tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi gibi birçok amaçla uygulanabilmektedir. Etkinliği kanıtlanmış, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı, güvenilir bir işlemdir. Cerrahi bir işlem olmadığı için yara ve kesi izlerine neden olmaz. Aynı zamanda pratik bir işlem olduğu için genç ve sıkı bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Altın iğne, yenileyici etkisi sayesinde leke tedavisinde de vücudun birçok bölgesine yapılabilmektedir. Uz. Dr. Burcu Demirdöver tarafından İzmir’deki kliniğimizde de uygulanan altın iğne radyofrekans ile cilt yenileme işlemi, inatçı cilt problemlerinde bile kısa sürede oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

  Altın İğne Radyofrekans Nedir?

  Altın iğne radyofrekans, yüksek iletkenliğe sahip 25 – 65 civarı iğnenin cildi uyarmasıyla yapılan, ameliyatsız bir estetik işlemdir. İğnelerin cildin altına uyguladığı enerji sayesinde ciltte kolajen üretimi hızlandırılır. Yaşlanmayla birlikte görülen sarkmalar, kırışıklıklar ve cilt deformasyonları altın iğne radyofrekans tedavisi ile giderilebilmektedir. Aynı zamanda sadece yaşa bağlı değil, kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkan sivilce, çukur ve gözenek genişliği gibi problemler de altın iğne radyofrekans ile tedavi edilebilir.

  Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Nasıl Yenilenir?

  Yaşlanmanın ciltteki en büyük belirtisi ciltte kolajen miktarının azalmasıdır. Kolajen üretimi az olan cilt; esnek yapısını, pürüzsüzlüğünü ve gergin görünümünü kaybetmeye başlar. Altın iğne radyofrekans uygulamasının temel amacı kolajen üretimini artırarak cildin kendini yenilemesini sağlamaktır. Altın iğneler yardımıyla cilde verilen hafif hasar, cildin koruyucu ve yenileyici hücrelerini harekete geçirmesine yardımcı olur. Böylece cilt kapsamlı bir yenilenme ve iyileşme sürecine girer. Kolajen üretiminin artmasıyla birlikte sarkan bölgelerin toparlanması, kırışıklıkların giderilmesi ve leke oluşumuna neden olan melanin hücrelerinin parçalanması hızlanır. Altın iğne radyofrekansın yenileyici etkisi, birkaç ay içerisinde maksimum düzeye ulaşır ve cilt genç, sıkı görünümüne yeniden kavuşur.

  Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Yenileme Nasıl Yapılır?

  Altın iğne radyofrekans uygulamasında aşırı acı ve ağrı hissedilmez. Yine de hastanın kendini daha rahat hissetmesi ve seansın sorunsuz tamamlanması için anestezik krem uygulaması yapılır. Yüz tamamen uyuşarak hissizleştikten sonra, radyofrekans cihazı ile işleme başlanır. Mikro boyuttaki altın iğneler ciltte hafif kanallar açarak cildin yenilenme sürecini başlatır. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer.

  Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Altın iğne tedavisi sırasında başlayan yenilenme süreci, cilt tamamen iyileşene kadar devam eder. Bu nedenle uygulamadan sonra da cilt bakımına özen göstermeniz ve doktorun tavsiyelerine uymanız gerekir. İşlemden sonra cilt hassaslaşacağı ve yoğun bir bakım dönemine gireceği için bol bol nemlendirmek önemlidir. Aynı zamanda cildi lekelerden korumak için yaz-kış fark etmeden güneş kremi kullanılması önerilmektedir.

  Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Yenilemenin Avantajları Nelerdir?

  • Kliniğimizde, EDYMED’in geliştirdiği, FDA onaylı cihazlarla yapılan altın iğne radyofrekans tedavisi ile acısız ve hızlı sonuçlar elde edilmektedir.
  • ENDYMED, tek platformda çoklu tedavi olanağı sağlayarak her türlü cilt sorununa çözüm getirmektedir.
  • Güvenli ve yan etkisi olmayan bir uygulamadır. FDA onayına sahip ilk altın iğneli radyofrekans cihazıdır.
  • Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir.
  • Cilt yenileme ile birlikte vücut şekillendirme için de kullanılabilir.
  • Elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcıdır.

  Altın İğne ile Cilt Yenileme Fiyatları İzmir

  Altın iğne radyofrekans tedavisi, günümüzde birçok ilde yaygınlaşan bir uygulamadır. İzmir’de de farklı uzmanlar tarafından altın iğne uygulaması yapılmaktadır. İşlemin hangi bölgeye yapılacağı, kaç seansta tamamlanacağı ve kullanılacak mikro iğne sayısı fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Bu nedenle her hastamıza belirttiğimiz altın iğne fiyatları da farklı olmaktadır. Size özel altın iğne ile cilt yenileme tedavisi fiyatlarını öğrenmek ve Uz. Dr. Burcu Demirdöver’den randevunuzu oluşturmak için muayenehanemizi arayabilirsiniz. Böylece 2023 İzmir altın iğne ile cilt yenileme fiyatları hakkında fikir sahibi olabilir; tedavinize hemen başlayabilirsiniz.