Altın İğne Radyofrekans ile Cilt Sıkılaştırma

  Altın İğne ile Cilt Sıkılaştırma İzmir

  Cildin sıkı ve genç bir görünüme sahip olması, günümüzde güzelliğin en önemli ölçütlerinden biridir. Bu amaçla geliştirilen estetik uygulamalar ise gün geçtikçe gelişmekte ve daha kolay uygulanır hâle gelmektedir. Altın iğne radyofrekans ile cilt sıkılaştırma tedavisi, ameliyatsız estetik işlemler arasında sayılan ve oldukça kolay uygulanan bu işlemlerden bir tanesidir. Cildin gençleşmesi, sıkılaşması, gözenek ve sivilcelerin temizlenmesi amacıyla yapılan altın iğne radyofrekans işlemi, “fraksiyonel radyofrekans” olarak da bilinmektedir. Sonuçları kanıtlanmış, güvenli bir işlem olan altın iğne uygulaması, İzmir’deki kliniğimizde de Uz. Dr. Burcu Demirdöver tarafından en sık yapılan işlemlerden biridir.

  Peki altın iğne radyofrekans işleminin cilt sıkılaştırma etkisi nedir? Altın iğne radyofrekans nasıl yapılmaktadır?

  Altın İğne Radyofrekans ile Hangi Cilt Kusurları Giderilebilir?

  Altın iğne radyofrekans, çok yönlü etkileri sayesinde birçok cilt kusurunun kolay bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Etkisinin en yüksek olduğu cilt kusurları ise kırışıklık ve sarkmalardır. Cilde, gençken sahip olduğu ışıltıyı, esnekliği ve yumuşak dokuyu yeniden kazandıran altın iğne radyofrekans uygulaması aynı zamanda leke tedavisi, akne izleri ve çatlaklar gibi birçok farklı cilt sorununun giderilmesinde de kullanılmaktadır.

  Altın iğne radyofrekans ile giderilen cilt kusurlarını;

  • Kırışıklık ve sarkmalar
  • Göz altı morlukları ve renk eşitsizlikleri
  • Akne ve sivilce izleri, akne ve sivilce tedavisi
  • Geniş gözenekli, çukurlu cilt yapısı
  • Çatlaklı cilt görünümü
  olarak sıralayabiliriz.

  Altın İğne Radyofrekans Nasıl Yapılır?

  Altın iğne radyofrekans uygulaması, adından da anlaşılacağı gibi, mikro boyutlardaki altın iğnelerle yapılmaktadır. Yüksek iletkenliğe sahip altın iğneler, radyofrekans cihazı aracılığıyla belirlenen güçle cilde girip çıkar ve cildin yenilenme süreci başlatılmış olur. İğnelerle yapılması nedeniyle birçok hastamıza korkutucu gelse de oldukça kolay ve acısız bir işlemdir. Uygulama öncesinde yüze anestezik krem uygulanır ve yüz hissizleşmeden uygulamaya başlanmaz. Yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve ödem dışında herhangi bir yan etki görülmez. Hasta aynı gün içerisinde günlük hayatına dönebilir.

  Altın İğne Radyofrekans Cildi Nasıl Sıkılaştırır?

  Radyofrekans cihazına takılı iğnelerin, uygun enerji seviyesi ile cilde girip çıkması cildin uyarılmasını ve kolajen üretiminin artmasını sağlar. Cildin elastik yapısını kaybetmesine neden olan kollajenin artması; cilt için yenilenme süreci demektir. Elastik yapısını kaybeden kolajen bağlar yeniden uzayıp kısalır. Sıkılaşmaya başladığında ise sarkık bölgedeki deformasyon azalır. Cilt yeniden daha genç ve canlı bir görünüme kavuşur.

  Altın İğne Radyofrekans ile Cildin Sıkılaşması Ne Kadar Sürer?

  Altın iğne radyofrekans seansı bittiği andan itibaren cilt yenilenme etkisini göstermeye başlar. Uygulama, kolajen üretiminin artmasıyla yenilenme sağladığı için en etkin sonuçlar zamanla kendini gösterir. Uygulamanın etkili olması için en az 3 kez tekrar edilmesi tavsiye edilmektedir. Yaklaşık 3 – 6 ay sonunda işlemin en iyi ve en etkili sonuçları görülmeye başlar. Bu süre içerisinde kırışıklıklarda giderek azalma olur ve cilt gençleşmeye başlar. Kliniğimizde ENDYMED 3 DEEP RF teknolojisiyle uygulanan altın iğne tedavisiyle etkiler çok daha kısa sürede görülebilir.

  Altın İğne ile Cilt Sıkılaştırmanın Avantajları Nelerdir?

  Altın iğne uygulaması ile cilt sıkılaştırmanın en büyük avantajı cerrahi bir işlem yapılmamasıdır. Cerrahi işlemden sonra enfeksiyon riski olduğu için iyileşme süreci sancılıdır. Altın iğne tedavisinde ise hasta hemen günlük yaşamına dönebilmektedir. Kliniğimizde ENDYMED 3 DEEP FR ile uyguladığımız işlemlerin altın iğne teknolojisine getirdiği birçok yenilik de mevcuttur:

  • Diğer cilt sıkılaştırma işlemlerine göre kalıcılığı yüksektir.
  • Her cilt tipine ve 18 yaşını geçmiş her yaştan insana uygulanabilir.
  • Başarısı kanıtlanmış, dünyanın FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayına sahip ilk altın iğne teknolojisidir.
  • Çok yönlü bir tedavi olduğu için birçok cilt kusurunda etkili bir tedavi yöntemidir.

  İzmir Altın İğne ile Cilt Sıkılaştırma Fiyatları Nedir?

  Altın iğne ile cilt sıkılaştırma fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Uygulama yapılacak bölge ve seans sayısı altın iğne tedavisinin fiyatlarını belirler. Altın iğne ile cilt sıkılaştırma fiyatlarımız için kliniğimizde iletişime geçebilir; İzmir’de altın iğne tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.